Sociální práce s lidmi ohroženými drogami a prostitucí, Plzeň

Ulice – Agentura sociální práce, o. s. Plzeň je občanské sdružení, které se již od roku 2001 zabývá terénní sociální prací a službami Harm Reduction s lidmi závislými na nealkoholových drogách, s lidmi provozujícími prostituci a s romskou komunitou. To vše na území města Plzně a v Plzeňském regionu.

Specializujeme se především na práci na bytech uživatelů, což s sebou přináší výhody v poznání širšího kontextu uživatelova života. Využíváme i prostor ulice, který je pro tento typ činnosti typický a v neposlední řadě také využíváme prostor kanceláře pro vyřizování zakázek, jež by v samotném terénu bylo obtížnější. Práce s uživateli drog je klasickou službou HR (snižování rizik) s většinovým zaměřením na uživatele heroinu.

Prostor prostituce se snažíme obsáhnout v celé šíři, a proto kromě práce na trase prostituce pouliční docházíme i do erotických klubů a od roku 2006 i na privátní byty, kde se také prostituce nabízí. Tímto se prozatím výrazně vydělujeme z řady organizací zabývajících se problematikou prostituce, protože jsme prozatím v ČR téměř jediní, komu se podařilo do privátních bytů proniknout.
 
Více než 90% všech našich klientů je součástí romské komunity.

Od roku 2009 provozujeme zdravotnické zařízení Středisko substituční léčby v Plzni, které se zabývá ambulantní léčbou opiátových závislostí.

Základní informace

Kontaktní formulář

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte s našimi Pravidly zpracování osobních údajů.