Výroba, opravy a servis ultralehkých letadel v Olomouci

Naše firma z Újezda u Uničova, okres Olomouc se zabývá výrobou a distribucí několika typů letadel - viz sekce  „Produkty“. Jak patrno, specializujeme se na konstrukce „klasického“ stylu – tedy z běžných materiálů (kov + dřevo).

Uvedená činnost spočívá v produkci letounů vlastní konstrukce, replik i létajících strojů zhotovených dle zákazníkem dodané výkresové dokumentace.

Naše současná aktivita zasahuje do dvou kategorií sportovních letadel - ultralehké letouny (450 / 472, 5 kg MTOW) a experimentály (600 kg Při zhotovování těchto strojů používáme léty osvědčené technologie a v praxi zaběhlé výrobní postupy. V rámci certifikačních procesů (ať už absolvovaných v tuzemsku, či v zahraničí) jsou pak naše produkty podrobeny řadě pevnostních, zátěžových a provozních testů; o čemž svědčí i vystavené Typové průkazy jednotlivých letadel.

Díky použití zmíněných výchozích surovin a způsobu opracování jsou předností našich letounů, zejména vysoká fyzická odolnost, snadná opravitelnost a dlouhá životnost. Pečlivě zvolená konstrukční řešení jednotlivých ér pak umožňují snadnou  manipulaci, a to jak za letu, tak i při pozemním transportu.


Základní informace

Kontaktní formulář

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte s našimi Pravidly zpracování osobních údajů.