Základní škola speciální a praktická, Svitavy

Hledáte ve svém okolí školu, která se věnuje dětem se speciálními vzdělávacími potřebami? V tom případě jste tady správně.

Speciální základní škola, Svitavy, praktická škola

Naše Speciální základní škola poskytuje vzdělávání všem dětem se speciálními potřebami s přihlédnutím na jejich individuální vzdělávací potřeby. Zajišťujeme vzdělání na praktické škole, speciální škole, škole při nemocnici a v přípravné třídě.

V přípravné třídě je hlavním cílem vzdělávání duševní a tělesný rozvoj dětí s přihlédnutím na rozvoj sociálních vztahů a kladných mravních zásad, posilování estetického cítění a příprava pro bezproblémový vstup do první třídy základní školy. Základní škola praktická je zaměřena především na vzdělávání žáků se specifickými poruchami učení, s poruchami chování, s lehkým mentálním postižením, s jinými tělesnými a smyslovými vadami a ze sociálně slabého prostředí. V základní škole speciální se vzdělávají žáci se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, postižením s více vadami a autismem, které jim nedovoluje prospívat v běžné základní škole, ani základní škole praktické.

Pro bližší informace využijte uvedených kontaktů. Najdete nás ve Svitavách.

Základní informace

Kontaktní formulář

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte s našimi Pravidly zpracování osobních údajů.