Sdružení na pomoc Nepálu, Praha

Hlavní projekty sdružení:                     

• ÚSMĚV Z NEPÁLU - podpora studia nepálských dětí, obdoba adopce na dálku. Lidé z ČR finančně přispívají na školní vzdělání dětí a tím se stávají jejich „adoptivními rodiči“. Cílem je umožnit vzdělání dětem z  nejchudších či neúplných rodin. Výběr dětí provádějí místní sociální pracovníci ve spolupráci s  učiteli a není podmíněn ani náboženským vyznáním nebo etnickou či kastovní příslušností.

• VZDĚLÁNÍ PRO NEPÁL - projekt je zaměřen na finanční podporu výstavby škol. Bylo postaveno již 15 škol pro téměř 2000 žáků. Z  ČR je financováno i množství kurzů čtení a psaní pro negamotné.

• NETRADIČNĚ NEPÁLEM - poskytování poradenství pro cesty do Nepálu a navrhování itinerářů dle přání klientů. Realizace probíhá prostřednictvím agentury Buddha Eye Treks, jejíž pracovníci věnují část své mzdy na pomoc chudým dětem.

• NEPÁLSKÝ OBCHŮDEK - prodej nepálského zboží v České republice, především thanegk, uměleckých a votivních předmětů. Většina zboží pochází z továrničky, v níž dostávají práci především ženy, které by jen ztěží nalezly zaměstnání. Výtěžek z prodeje zboží je určen na financování humanitárních projektů v Nepálu.

Základní informace

Kontaktní formulář

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte s našimi Pravidly zpracování osobních údajů.

Doporučené firmy v oborech