Horský penzion U Potůčku, Jablonec nad Nisou, ubytování, rekreace

Ubytování, rekreace a sport Jablonec nad Nisou, horský penzion U Potůčků

Typicky horský penzión umístěný v krásné, klidné krajině Jizerských hor v okrese Jablonec nad Nisou, který se nachází v okrajové části podhorského městečka Smržovka na tzv. "Samotě u Štaffů", pod rozhlednou Černá Studnice u smržovského potoka na rozhraní mezi Baltským a Severním mořem.

Dominantou tohoto koutu je jeden z nejkrásnějších a nejlépe situovaných kostelů v tomto kraji, kostel sv. Michaela, Archanděla z roku 1781. Okolí je charakteristické pro Jizerské hory s vysoko položenými náhorními plošinami a skalními útvary vzniklé zvětráváním žuly. V blízkosti penziónu je známá sáňkařská dráha, která vede z Černé Studnice a její počátky sahají až do roku 1912. Přírodní a krajinné krásy okolí jsou vyhlášeným místem znalců flóry a fauny. V blízkém okolí dále můžete navštívit ZOO a botanickou zahradu v Liberci, zámky Sychrov, Frýdlant, sklářské a přírodovědné muzeum, Bozkovské jeskyně atd.

Milovníky zimních sportů uspokojí osvětlená a umělým sněhem zasněžovaná sjezdovka vzdálená 10 min. pěší chůze od penziónu. Přístup na Jizerskou magistrálu vzdálenou cca 3 km je upravenou stopu. Pro vyznavače cykloturistiky máme připraveny nepřeberné množství cyklostezek. Pro plavce lze doporučit krytý plavecký bazén v Jablonci nad Nisou s celoročním provozem. V případě příznivého počasí je možné využít Jabloneckou přehradu vzdálenou 5 km.

Základní informace

Kontaktní formulář

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte s našimi Pravidly zpracování osobních údajů.