Obecní úřad Vysoká Pec, informace, kultura, fotografie

Vysoká Pec - obecní úřad - informace, kultura, podatelna a fotografie pro vás

Obec Vysoká Pec leží v údolí krásné lesnaté krajiny Krušných hor s nadmořskou výškou kolem 750 m n. m.   Vznikla sloučením dvou obcí, Vysoká Pec a Rudné, které byly do roku 1991 součástí nedalekého města Nejdku.

K 1. 1. 2007 měla obec 304 trvale žijících obyvatel. Trvale obydleno bylo 88 domů, dále je v obci 123 rekreačních chat a chalup.

Pro svoji polohu a pěkné prostředí je obec předurčena k letní i zimní rekreaci. Velká část území je přírodním parkem. V roce 1995 byla v části obce vyhlášena přírodní rezervace, jejímž posláním je ochrana vzácných mokřadních rostlin, zejména masožravé rosnatky okrouhlolisté. V roce 1999 byl zaregistrován významný krajinný prvek "Šafránová louka" s výskytem silně ohroženého druhu šafránu bělokvětého.

V obci jsou stále dodržovány tradiční zvyklosti jako velikonoční pomlázka, stavění a kácení máje, mikulášská nadílka, podzimní drakiáda, oslavy Dne dětí atd. Nově vznikla tradice pořádání letní Country sešlosti v pěkném přírodním prostředí Westernového městečka, a to vždy druhou sobotu v červenci. V roce 2002 se konal jubilejní 10. ročník.

Základní informace

Kontaktní formulář

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte s našimi Pravidly zpracování osobních údajů.