Obecní úřad Strakov, informace, historie, mapa, kulura, Svitavy

Strakov, obecní úřad v okrese Svitavy, informace, kultura, historie a mapa

Strakov - obecní úřad - okres Svitavy - informace, kultura, historie a mapa.

Obec Strakov se nachází skoro až na samé severní hranici svitavského okresu, poblíž česko-moravského pomezí. V podrobnějším vymezení Strakov leží v bezprostřední blízkosti Litomyšle, od jejíhož centra je střed obce vzdálen zhruba čtyři kilometry východním směrem.

Reálnou spojnicí Strakova s Litomyšlí je komunikace místního významu, odbočující ze silnice I. třídy č. 35. Právě po této dopravní ose regionu jsou pro obyvatele Strakova snadno dostupné i 20 km jihovýchodním směrem ležící Svitavy a stejně vzdálené Vysoké Mýto (SZ směr). Relativně dobře dosažitelná je též Česká Třebová (po silnici II1358 z Litomyšle; cca 12 km severovýchodně), 16 km seveně ležící Ústí nad Orlicí (po silnici II/360), ale i 20 km jižně situovaná Polička (dostupná nejlépe též po silnici 11/360). Velmi dobré silniční napojení na střediska vyššího řádu je navíc umocněno přítomností železniční stanice v nedaleké Litomyšli na trati č. 016.

Dopravní polohu, která stále více ovlivňuje i různé socioekonomické aktivity v obci, lze tedy celkově hodnotit jako více než příznivou.

Základní informace

Kontaktní formulář

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte s našimi Pravidly zpracování osobních údajů.