Myslivost Český Krumlov, střelnice, zemědělství, truhlářství

Myslivost Český Krumlov, střelnice, zemědělství, truhlářství, lesnictví, chov zvěře

Agrowald, s. r. o. - Agrowald, s. r. o. - vize integrovaného hospodaření v krajině se stala základním rámcem pro vznik společnosti AGROWALD. Zmíněná představa vycházela z osvědčené středoevropské historické tradice komplexního hospodaření velkostatku, ať už šlechtických, církevních či korunních. V konkrétním případě Rožmberka nad Vltavou se jedná o hospodaření rodu Rožmberků a následně rodu Boquoyů.

Změna společenských a politických poměrů po roce 1989 umožnila návrat této tradice. Model komplexní péče o krajinu, který v sobě skýtá možnost propojení jednotlivých činností, vedoucí k jejich vzájemné harmonizaci, zaujal v roce 1993 několik českých zemědělských a lesnických odborníku do té míry, že se rozhodli založit společnost a začít tímto způsobem hospodařit. Vzniklá společnost dostala jméno AGROWALD, zprivatizovala dva státní zemědělské podniky - Statek Přízeř poblíž Rožmberku nad Vltavou a Zemědělské služby Vyšší Brod.

Později pak došlo k majetkovému propojení a kooperaci s Šumavskou zemědělskou společností Hněvanov s. r. o. V období transformace lesního hospodářství se firmě podařilo uspět při výběrových řízeních na zajištování dodávek komplexních lesnických činností v okolních lesích ve vlastnictví státu, několika obcí a soukromých vlastníků. Vedle toho zabezpečuje obhospodařování lesů vlastních.

Základní informace

Kontaktní formulář

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte s našimi Pravidly zpracování osobních údajů.