Ekonomický informační systém, Červený Kostelec, Náchod

V roce 1994 se objevují na trhu informačních technologií nové produkty pro vývoj aplikací klient/server v prostředí MS Windows (např. Paradox for Windows, Delphi od fy Borland). Tím nastává nová éra podnikových informačních systémů. Spolu s příchodem operačního systému MS Windows NT se stává tato technologie, která se do té doby využívala pouze ve velice drahých operačních systémech Unix a Solaris, dostupná pro všechny firmy, tedy i ty menší a střední. Jelikož se jedná o transparentní přístup k datům, roste použitý informační systém nadále s příslušnou firmou a firma nemusí během svého vývoje přecházet na jiný software.

Těžiště těchto informačních systémů spočívá v použité technologii klient/server. Ta zajišťuje bezpečnost dat, jejich integritu a návaznost na technologie firmy Microsoft, která je vedoucí a rozhodující firmou v této oblasti. Za tímto účelem byla v roce 1995 založena firma WINBEST s. r. o. Červený Kostelec, která spojila úsilí samostatných programátorů, kteří do té doby pracovali na DOSovských programech pro různé podnikové agendy. Cílem bylo vyvinout ekonomický informační systém klient/server určený především pro střední a větší firmy.

V současné době má firma pět stálých zaměstnanců a cca osm externích spolupracovníků - programátorů, kteří vyvíjejí nové moduly systému na základě předložených požadavků.

 

Základní informace

Kontaktní formulář

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte s našimi Pravidly zpracování osobních údajů.